Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

Проща вірних Перемисько-Варшавської митрополії до Ченстохови

Проща вірних Перемисько-Варшавської митрополії до Ченстохови

У суботу, 20 червня 2026 року, відбулася міжєпархіальна проща вірних УГКЦ на Ясну Гору в місті Ченстохова.

У паломництво вирушили близько 1000 вірних разом зі своїми душпастирями, які зі своїми наміреннями та проханнями прибули до чудотворної ікони Матері Божої Ченстоховської.

Божественну Літургію очолив владика Маріуш Дмитерко, єпископ-помічник Вроцлавсько-Кошалінської єпархії, у співслужінні священників Вроцлавсько-Кошалінської єпархії та Перемисько-Варшавської архиєпархії.

У своїй проповіді владика Маріуш зазначив, що кожна проща має на меті не лише фізичну мандрівку до святого місця, але насамперед внутрішню переміну людини, її навернення та відновлення живих стосунків із Богом. Він заохотив усіх прочан відкрити свої серця на дію Божої благодаті та прийняти Христа, Який, за словами Святого Письма, стоїть при дверях людського серця і стукає, очікуючи, чи людина відчинить Йому.

Роздумуючи над євангельськими словами: «Лисиці мають нори, і птахи небесні — гнізда, а Син Чоловічий не має де голови прихилити» (Мт. 8, 20), владика наголосив, що Христос прагне знайти своє місце перебування не в матеріальних оселях, а в серці кожної людини. Господь приходить до нас із любов’ю та милосердям, однак часто людське серце буває зайняте щоденними турботами, страхами, прив’язаністю до земних речей або байдужістю до духовного життя. Тому проща є особливою нагодою зупинитися, переглянути власне життя, очистити серце через молитву та покаяння і зробити його гідною оселею для Бога.

Після Літургії духовенство та всі паломники перейшли до каплиці, де знаходиться чудотворний образ Матері Божої, та звершили молебень. Після молебню всі молилися за Україну, виконуючи духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

Після молебню відбулася Хресна дорога на Ясногірських валах, де вірні та духовенство мали змогу роздумувати над стаціями Страстей Христових.

На завершення владика Маріуш подякував отцю Володимиру Шубі, адміністратору парафії в Ченстохові, та всім парафіянам за організацію паломництва. Наприкінці прощі владика уділив усім прочанам архиєрейське благословення та побажав щасливого повернення до своїх домівок.

Редакція
Фото: Oficjalana facebook strona  „Jasna Góra”  та Парафія Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ в Ченстохові

Dodaj komentarz