25 червня 1946 році у Перемишлі (нині в Польщі) польські спецслужби заарештували Перемиського владику Йосафата Коциловського, а наступного дня – єпископа-помічника Григорія Лакоту.
Владика Григорій мав нагоду переїхати до безпечнішого місця, проте на таку пропозицію відповів: «Як буде така воля, що нас вивезуть, то, може, так треба; може, нас там чекає хоч би одна душа, що потребує нашої помочі, може, від цього залежить її спасіння, то варто для неї посвятитися».
Заарештованих владик побили й 26 червня передали органам МДБ УРСР.
Спорожнілі єпископські палати три дні грабували місцеві поляки.
Владика Йосафат помер у в’язниці поблизу Києва в листопаді 1947 року, а владика Григорій – у концтаборі Абезь біля Воркути в листопаді 1950 року.
«Може, нас там чекає хоч би одна душа, що потребує нашої помочі…» – Джерелo: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02g8rASbuobnTQnsd4hTa2fsbi1DsYeAH3uc7esr7x4T6E4FikYxnSNqFLc1H1RMVVl&id=100063958414231
Арешт Перемиських владик (80 років тому) – Джерелo: https://ukrpohliad.org/calendar/aresht-peremyskyh-vladyk-80-rokiv-tomu.html
Владика Йосафат Коциловський — вдруге арештований (80 літ тому) – Джерелo: https://cerkiew.org/vladika-josafat-koczilovskij-vdruge-areshtovanij-80-lit-tomu/
Фото і відео – Джерелo: https://www.facebook.com/olga.fostyk/posts/pfbid02LydpQTUySYEBB911X41HnsBWrdNM2Th5eHcZShxBFfpza6XDrvJLzQt1BJcWZMQel
о. Петро Фостик



